• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Witamy na nowej stronie Cichych Pracowników Krzyża – Dzieła bł. Luigiego Novarese

 
 
 

„Jeśli Krzyż jest światłem, siłą, podporą, żywotnością, to Krzyż ten nie należy tylko do Chrystusa, ale też do wszystkich – tych najbardziej zapomnianych cierpiących, którzy identyfikują się z Krzyżem Boskiego Zbawcy, dopełniając całkowitego dobra dla wszystkich”. bł. L. Novarese

Bogu nie są obojętne ludzkie ograniczenia i cierpienia. Współuczestniczy do końca w naszym życiu, prowadzi nas do odkrycia jego pełni.

Zjednoczeni z Chrystusem Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym oraz wpatrzeni w Maryję, Cisi Pracownicy Krzyża wspierają życie i działalność chorych i niepełnosprawnych.

Witamy wszystkich, którzy chcą być bliżej człowieka cierpiącego i niepełnosprawnego, którzy chcą się czegoś dowiedzieć o działalności naszej wspólnoty, poczytać o duchowości cierpienia, pokrzepić się słowem naszych założycieli.

„Cierpienie jest środkiem, który służy do budowania Świątyni Boga w naszej duszy”

bł. L. Novarese

Leave a comment