• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

„Wierzę w życie wieczne, życie po zmartwychwstaniu”

 
 
 

W Domu Generalnym Cichych Pracowników Krzyża w Rzymie zakończyło się dziś sympozjum dla Maryjnej Ligii Kapłańskiej i Centrum Ochotników Cierpienia na temat: „Wierzę w życie wieczne, życie po zmartwychwstaniu”. Spotkanie to rozpoczęło się w poniedziałkowe popołudnie 22 stycznia br. Sympozjum rozpoczął Biskup Douglas Regattieri, bp Ceseny-Sarsiny. Następnie swoją relację wygłosił ks. Franco Manzi na temat: „Skąd przychodzicie? Jestem z nieba”. Kolejny z relatorów ojciec Francesco Neri, doktor teologii dogmatycznej mówił: „Bóg jest naszą przyszłością. Życie wieczne według chrześcijańskiego objawienia”. Wszystko zakończyła w tym dniu Eucharystia, której przewodniczył Biskup Ceseny-Sarsiny.

Następnego dnia siostra Elena Bosetti, doktor teologii biblijnej wygłosiła wykład pt.: „Ja Jestem Zmartwychwstaniem i Życiem. Wierzysz w to?”. Następnie ks. Luciano Meddi mówił o głoszeniu życia wiecznego jako zadanie duszpasterskie. Tym razem w centrum dnia była Eucharystia, która została odprawiona o godz. 12.00. Popołudniowe relacje otworzyła nasza siostra Mara Strazzacappa (Cicha Pracownica Krzyża) mówiąc na temat: „Życie wieczne: owoc działalności i nadziei”na podstawie myśli Błogosławionego Luigi Novarese. O godz. 17.00 rozpoczęła się praca w grupach na tematy poruszone w czasie odbywającego się sympozjum. 

Dzisiejszy poranek kończył Sympozjum. Uczestnicy udali się na Audiencję Generalną z Papieżem Franciszkiem a następnie spotkali się przy grobie naszego Założyciela, Błogosławionego Luigi Novarese, na Via Bresciani.

Leave a comment