• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Wielkopolska Boccia 2013

 
 
 

W dniach od 14 do 17 Listopada w pod poznańskim Wągrowcu i Skokach odbyły się Międzynarodowe Zawody w Bocci Paraolimpijskiej „Wielkopolska Boccia 2013”. W zawodach tych obok reprezentacji narodowych Polski, Norwegii, Chorwacji, Rosji, Hiszpanii i Niemiec oraz zawodników z polskich klubów wystartowali także członkowie głogowskiego IKSON-u, w składzie Edyta i Krystyna Owczarz, Marta Wanisławczyk, Krzysztof Bychawski i Robert Mazurek. Były to największe z dotychczasowych zawodów w Bocci w Polsce.

Ich organizatorem było Stowarzyszenie „Start” we współpracy z Polską Federacją Bocci. Patronował im Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak. Rangę zawodów podniosła obecność prezesa BISFed – Światowej Federacji Bocci – Davida Hadfielda.

Reprezentacja działającego przy naszym Domu Klubu, której i tym razem towarzyszyła s. Małgorzata Malska, nie zajęła miejsc medalowych ale na pewno powróciła bogatsza o doświadczenia współzawodnictwa z najlepszymi zawodnikami w tej paraolimpijskiej dyscyplinie sportowej.

AM

Leave a comment