• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Wearemision!Jesteśmy misją!

 
 
 

Rzym, poniedziałek 13 maja 2019
Rocznica pierwszego objawienia się Matki Bożej w Fatimie


Do wszystkich członków CVS skonfederowanych
Październik 2019, Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny

Chrystus żyje. On jest naszą nadzieją, jest najpiękniejszą młodością tego świata. Wszystko, czego dotknie, staje się młode, staje się nowe, napełnia się życiem.” Papież Franciszek (CV 1)

Niech słowa Papieża będą dla każdego z nas zachętą do odnowienia naszego zaangażowania misyjnego. Jak wiemy Papież Franciszek ogłosił miesiąc Październik ,Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Dlatego chcemy wspólnie przygotować się do tego wydarzenia: my Cisi Pracownicy Krzyża jak i Wy należący do Centrum Ochotników Cierpienia. Dlatego też czas przygotowań i przeżywania tego szczególnego miesiąca będzie nosił tytuł:

Wearemission! Jesteśmy misją.

Dlaczego taki tytuł i to w języku angielskim? Dlatego, że jesteśmy stowarzyszeniem międzynarodowym. Cytat został pożyczony od Papieża, co podkreśla odpowiedzialność społeczności za misję, a co więcej, za specyficzną tożsamość chrześcijanina. Misja nie jest dodatkiem, nie jest jakąś dodatkową opcją, ale należy do tożsamości ucznia.

Październik – Modlitwa, świadectwo, refleksja, głoszenie

  1. Jako Cisi Pracownicy Krzyża będziemy oferować Wam artykuły na ten temat w „Kotwicy”.
  2. Na naszej stronie internetowej www.cisi.pl i w różnych mediach społecznościowych jak: – Twitter – @CisiKrzyza, a także -profil Cichych Pracowników Krzyża na Facebook – www.facebook.com/cisipracownicykrzyza pojawiać się będą różne materiały. Zapraszamy do śledzenia tych rzeczy w mediach społecznościowych.
  3. Na każdy dzień października zostaną zaproponowane: modlitwa i krótka refleksja .
  4. Każdy z nas jest zaproszony do odmawiania różańca w intencji misji, każdego dnia w miesiącu październiku.
  5. Co tydzień będą proponowanie różne inicjatywy dotyczące misyjności.
  6. W każdą niedzielę miesiąca października, uczestnicząc we Mszy Świętej, wszyscy będziemy łączyć się w komunii modlitewnej za siebie. W niedzielę 13 października, w sposób szczególny poświęcimy ją modlitwie o powołania.

Czas przygotowania do Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego

Aby przygotować się do październikowego spotkania, rozpoczynamy nasze przygotowania już teraz. W rzeczywistości są to działania, które nie wymagają dużego przygotowania, ale też takie, które tego wymagają.

Perspektywa maryjna.

Jest dla nas sprawą zasadniczą, abyśmy odbyli tę podróż w komunii z Maryją. Modlitwa, świadectwo, refleksja, głoszenie. Te wytyczne dla CVS stają się działaniami, które prowadzimy z maryjnego punktu widzenia: modlitwa z Maryją, świadectwo z Maryją, refleksja z Maryją, głoszenie z Maryją. Nie oznacza to, że za każdym razem musimy tę modlitwę nazwać maryjną lub że jedyną modlitwą jest modlitwa różańcowa. Jednak rozpoczynając jakiekolwiek działanie podejmujmy je, dokonując na samym początku Aktu Zawierzenia Maryi, która jest pierwszym Głosicielem Chrystusa, w naszym charyzmacie.

Dotarcie do października i życie różnymi inicjatywami nie może postawić kropki na zakończenie wykonania zadania, które miało w tytule: misyjność! Wręcz przeciwnie. Fakt, że doszliśmy do obchodów tego szczególnego miesiąca, powinien odnowić w nas świadomość i to, że zawsze i w każdym czasie jesteśmy uczniami misjonarzami. A życie codzienne składające się z modlitwy, świadectwa, głoszenia, refleksji jest wymiarem, który jest najbardziej w naszym zasięgu, pamiętając o tym, aby mieć zawsze serce otwarte na świat.

Chcę, abyście wiedzieli, że kiedy Pan myśli o każdym z nas, o tym, co chciałby mu podarować, myśli o nim jako o swoim osobistym przyjacielu. A jeśli zdecydował się podarować ci łaskę, charyzmat, który pozwoli Ci żyć pełnią życia i przemieni cię w osobę pożyteczną dla innych, w kogoś, kto pozostawi ślad w historii, z pewnością pojawi się coś, co cię uszczęśliwi w twym najskrytszym wnętrzu i będzie ekscytować cię bardziej niż cokolwiek innego na tym świecie. Nie dlatego, że to, co ma zamiar ci podarować, to niezwykły lub rzadki charyzmat, ale dlatego, że będzie to na twoją miarę, na miarę całego twojego życia.” Papież Franciszek (CV 288)

Życzę Wam wszystkim dobrej misji.

Angela Petitti
Przewodnicząca Konfederacji Międzynarodowej CVS

Leave a comment