• Myśli Bł. Luigiego Novarese

• Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

V Integracyjne Mistrzostwa w Bocci

11. września w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie koło Zielonej Góry odbyły się V Integracyjne Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Bocci. Po raz pierwszy i z dużym powodzeniem w zawodach wzięła udział reprezentacja mieszczącego się w Domu Uzdrowienie Chorych Integracyjnego Klubu Sportowego Osób Niepełnosprawnych. W zawodach przygotowanych przez Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „START” w Zielonej Górze wzięło udział 62 zawodników z 13 ośrodków, głównie województwa lubuskiego. Zawodnicy głogowskiego IKSON-u zajęli wysokie pozycje. Edyta Owczarz w kategorii BC-3 – zawodników używających rynny, zajęła 2 miejsce. Również 2 miejsce w kategorii osób pełnosprawnych oraz z lekką niepełnosprawnością zajął zespół w składzie Marta Wanisławczyk, Jakub Kazubski i Jan Grozik. W kategorii osób z dysfunkcją narządu ruchu w tym poruszających się na wózku inwalidzkim 4 miejsce zajął zespół IKSON w składzie Angelika Knieć, Robert Mazurek i Tomasz Włodarczyk. Bez wątpienia ten pierwszy start IKSON-u w zawodach takiej rangi należy zaliczyć do udanych. Zapraszamy osoby niepełnosprawne z Głogowa i okolic do włączenia się działalność naszego Klubu. Spotkania treningowe odbywają się na hali sportowej Domu Uzdrowienie Chorych w każdy czwartek od godziny 14.30. Zapraszamy! (AM)