• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Urodziny Siostry Małgorzaty Malskiej

 
 
 
Kliknij by zobaczyć galerię zdjęć!

Kliknij by zobaczyć galerię zdjęć!

7 lutego minęło dokładnie 50 lat od urodzin Siostry Małgorzaty Malskiej. Ten znaczący jubileusz stał się okazją do świętowania wraz z osobami bliskimi i dziękowania Panu Bogu za dar jej życia i za wszelkie dobro jakie stało się udziałem zarówno dostojnej Jubilatki jak i osób, które Pan Bóg postawił na jej drodze. Ostatnie 17 lat życia Siostry Małgorzaty upłynęło pod znakiem posług chorym i niepełnosprawnym w Głogowie. Wiele z nich przyjęło zaproszenie najpierw do wspólnej zabawy a także do modlitwy razem z Jubilatką.

Kliknij by zobaczyć galerię zdjęć cz. 2!

Kliknij by zobaczyć galerię zdjęć cz. 2!

Pierwszym świątecznym akcentem było urodzinowe spotkanie z pracownikami Domu Uzdrowienie Chorych. Ten czas wspomnień i przyjmowania życzeń miał swoją kontynuację w spotkaniu z uczestnikami trwającego w domu turnusu i przybyłymi gośćmi. Byli wśród nich uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej „Arka” z Głogowa, członkowie Klubu Osób Niepełnosprawnych „Tęczowe Motyle”, a także animujące wspólną zabawę klauny.

W czasie uroczystej Mszy św., odprawionej w intencji Siostry Małgorzaty przez Proboszcza Kolegiackiego Ks. Rafała Zendrana, Asystenta Centrum Ochotników Cierpienia Ks. Radka Horbatowskiego, Ks. Krzysztofa Hołowczaka i przebywającego na turnusie Ks. Marka domowa kaplica wypełniła się aż po brzegi.

Wśród składających życzenia byli członkowie Centrum Ochotników Cierpienia, delegacje Parafii Kolegiackiej z Głogowa i kościołów filialnych, wolontariusze. W składanych życzeniach wybrzmiała życzliwość i serdeczność wobec Siostry Małgorzaty ale także wdzięczność za działania na rzecz osób niepełnosprawnych jakie podejmuje od tak wielu lat. Radosną atmosferę dopełniły spontaniczne śpiewy poprowadzone przez zespół Grodzianki. Po Mszy wszyscy zostali zaproszeni na szampana i urodzinowego torta. Zabawa taneczna dla wszystkich gości trwała do godzin wieczornych.

Życzymy Siostrze Małgorzacie Bożego błogosławieństwa na następne 50 lat życia i wielu sił i dobrych natchnień w realizowaniu charyzmatu Ks. Luigi Novarese wśród osób chorych, słabszych i niepełnosprawnych.

Leave a comment