• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Środa Popielcowa z Błogosławionym Luigi Novarese

 
 
 

Rozpoczął się dziś najpiękniejszy okres liturgiczny w Kościele: WIELKI POST. Dlatego chcielibyśmy rozpocząć go z naszym Założycielem, Błogosławionym Luigim Novarese. 

„Wskazówki na Wielki Post

Wielki Post: święty czas z powodu 40 dni spędzonych na pustyni przez Naszego Pana Jezusa Chrystusa, czas modlitwy i pokuty; święty dlatego, że staje się propozycją dla każdego z nas daną nam przez Kościół w formie programu osiągnięcia świętości: czas, w którym umieramy dla samych siebie, aby żyć w Chrystusie, bo będąc zjednoczonym z łaską Chrystusa „jesteśmy umarli, ale zmartwychwstaniemy z Nim”; święty czas dlatego, że kończy się w Wielkim Tygodniu, w którym dzieją się najważniejsze wydarzenia z życia Naszego Pana.

Św. Bernard, mówiąc o Wielkim Poście pisze, że jest to czas, w którym powinniśmy działać w jak najlepszy sposób, powinniśmy korygować błędy popełnione wcześniej. W czasie Wielkiego Postu należy reagować i działać z sercem całkowicie czystym, aby ten czas naszej wędrówki stał się bardziej przejrzystym i czystym. Aby osiągnąć to wszystko musimy mieć jedną, wspólną linię działania. Jeśli każdy myśli tylko o sobie, zapomina o innych, nie może to być działanie systematyczne i ułożone: każda dusza, która szuka perfekcji musi szukać swojego planu i musi żyć w harmonii ze środowiskiem, w jakim żyje.” Bł. Luigi Novarese

Leave a comment