• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Spotkanie świąteczno – noworoczne

 
 
 

Już po raz kolejny w naszym Domu, Cisi Pracownicy Krzyża zorganizowali integracyjne spotkanie świąteczno – noworoczne pn. „Kolędy czas”. Spotkanie odbyło się 28 grudnia 2013 roku. Uczestnikami tego spotkania były osoby należące do apostolatu Centrum Ochotników Cierpienia, które ma na celu dowartościowanie cierpienia i ukazanie osobom z niepełnosprawnością, że mogą w pełni uczestniczyć w życiu społecznym pomimo ograniczeń wypływających z poszczególnych niepełnosprawności. W spotkaniu tym uczestniczyły również osoby z terenu miasta i powiatu głogowskiego.

Zgromadzonych gości powitał Diecezjalny Duszpasterz Osób Chorych i Niepełnosprawnych ks. Radosław Horbatowski i Przełożona wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża s. Małgorzata Malska. Życzenia świąteczno – noworoczne uczestnikom spotkania złożył również Pan Starosta Rafael Rokaszewicz. Po oficjalnych powitaniach wszyscy mieli okazję obejrzeć „Jasełka” przedstawione przez dzieci z Przedszkola nr 21, S.P. nr 3 i S.P. nr 14 a przygotowane przez Panią katechetkę Jadwigę Mosek. Po przedstawieniu wszyscy uczestnicy wzięli udział w Mszy Świętej.

Następnie, zespół folklorystyczny „Wrzos” z Chociemyśli zaprezentował kolędy i pastorałki, włączając do wspólnego śpiewania wszystkich obecnych na spotkaniu. Po wspólnym kolędowaniu zaproszono wszystkich na poczęstunek, gdzie dzieląc się opłatkiem złożono sobie nawzajem najlepsze życzenia po czym wszyscy zasiedli do stołów.

Leave a comment