• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

„Śladami Jezusa po Ziemi Świętej”

 
 
 

            „Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: wielu… pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli” (Łk 10, 23-24). Tak, jestem szczęśliwa, że mogłam to wszystko widzieć i przeżywać. To szczęście dała nam pielgrzymka do Ziemi Świętej, której organizatorami byli Cisi Pracownicy Krzyża, ks. Radosław – nasz niezastąpiony opiekun duchowy i pani Grażyna, wspaniały przewodnik, znawca Ziemi Świętej.

Każdy katolik powinien choć jeden raz w życiu odwiedzić Ziemię Świętą, miejsce, gdzie urodził się i działał Pan Jezus. Jest to jedyne takie miejsce na świecie – święte miejsce. W trakcie swych wędrówek po Ziemi Świętej przemierzyliśmy niejedną drogę śladami Jezusa. Ziemia Święta to piąta Ewangelia, to tutaj można przeżyć i zobaczyć wszystko to, co opisują Ewangeliści. Poznawaliśmy miejsca znane z Biblii. Wędrując wzdłuż i wszerz po tej Ziemi słuchaliśmy słów Ewangelii, którą czytał ks. Radosław, dotykaliśmy ze wzruszeniem wielu miejsc, w których przebywał Jezus. Dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń, radości, łez, bólu i smutku, silnych emocji.

Nie sposób nie uwielbiać tutaj Pana Jezusa i szukać Go w każdym miejscu, bo do Ziemi Świętej przybywają pielgrzymi dla miłości Pana, by iść Jego śladami.

„Nie bójcie się żyć dla miłości,

Dla tej miłości warto żyć”.

Krystyna Kowalska

Leave a comment