• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

RUSZAJ W DROGĘ… i ruszyliśmy.

 
 
 

W piątek, tj 13 września 2013 roku, w wigilię święta Podwyższenia Krzyża Świętego, w odpowiedzi na zaproszenie ks.Ryszarda, udaliśmy się do Poznania, aby wspólnie z chorymi, niepełnosprawnymi, osobami starszymi, pracownikami szpitali i hospicjów uczestniczyć w Eucharystii, której przewodniczył ks. Biskup Grzegorz Balcerek, w Katedrze poznańskiej. Homilię wygłosił Ks. Radosław Horbatowski, opiekun duchowy naszej wspólnoty. Mówił o znaczeniu i roli Krzyża w nauczaniu Błogosławionego Luigiego Novarese.

2013-09-13 19.03.29

Po Komunii Św. kilka słów do zgromadzonych wiernych powiedziała s. Ewa. Opowiedziała o charyzmacie Cichych Pracowników Krzyża, o tym, na czym polega nasz apostolat i zaprosiła chętnych do naszego domu w Głogowie, na turnusy i rekolekcje.

2013-09-13 18.42.59

Mamy nadzieję, że ten pierwszy wyjazd zapoczątkuje nasze pielgrzymowanie w celu szerzenia apostolatu i przybliżenia charyzmatu Cichych Pracowników Krzyża i Centrum Ochotników Cierpienia w parafiach naszego kraju, aby dzieło, które założył Błogosławiony Luigi Novarese nabierało mocy i przynosiło wiele owoców.
s.Beata

 

Leave a comment