• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Relacja z Pielgrzymki do Lourdes i Fatimy

 
 
 

W dniach od 11-23.05.2015r. Odbyła się pielgrzymka Apostolatu Chorych do Lourdes i Fatimy. Pielgrzymowały z nami osoby z archidiecezji gdańskiej, poznańskiej, zielonogórsko-gorzowskiej. Głównym jej celem były miejsca objawień maryjnych tak ważnych dla bł. Luigi Novarese i członków Jego dzieła. Zwiedziliśmy również takie miejsca jak: Avila miasto w środkowej Hiszpanii. Związane z Św. Teresą od Jezusa, Montserrat w którym znajduje się Bazylika Marii Panny i Figura Czarnej Madonny. Pamiętając w modlitwie w tym pięknym miejscu ważnym dla każdego polaka. Wizyta na barcelońskim targu była równie ciekawa jak i spacer po Dzielnicy Gotyckiej, zwiedzanie katedry z niezwykłym krużgankiem, obsadzonym magnoliami i palmami. Podziwialiśmy i zachwycaliśmy się architekturą Gaudiego. Ostatnim miejscem był Strasbourg z piękną katedrą.
Ubogaceni duchowo choć trochę zmęczeni po dwutygodniowym pielgrzymowaniu z radością wróciliśmy pod głogowską Kolegiatę.
Nie zapomnimy tych pięknych chwil bycia razem, wspólnej modlitwy i trudu pielgrzymowania. Zapraszamy do galerii zdjęć z tych pięknych chwil.

Leave a comment