• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Rekolekcje w Sobieszewie dla CVS Archidiecezji Gdańskiej

 
 
 

         W dniach 20-23 września 2021 odbyły się rekolekcje dla osób niepełnosprawnych i wolontariuszy członków Centrum Ochotników Cierpienia Archidiecezji Gdańskiej.

        Przyjęły nas Siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża prowadzące Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi.

       Zakwaterowanie uczestników odbyło się po godzinie 17 w poniedziałek, a następnie kolacja. Wieczorem wszyscy zgromadzili się w kaplicy Domu na wspólnym różańcu, po którym uczestniczyliśmy we Mszy świętej. Rekolekcjonistą i prowadzącym modlitwy i nabożeństwa był ks. Stanisław Łada, duszpasterz osób niepełnosprawnych Archidiecezji Gdańskiej.

          Program 3-dniowych rekolekcji był bardzo urozmaicony. Po śniadaniu wspólne śpiewanie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Marii Panny, a następnie Eucharystia z nauką rekolekcyjną. O 12.00 Anioł Pański i różaniec w kaplicy. Po obiedzie była okazja do spowiedzi św. i indywidualnych rozmów z rekolekcjonistą. O 15.00 gromadziliśmy się na Koronce do Miłosierdzia Bożego, po której słuchaliśmy konferencji. Odbyliśmy wspólnie Drogę Krzyżową, której teksty czytały osoby niepełnosprawne.

            Bardzo ważnym punktem rekolekcji była adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała z indywidualnym błogosławieństwem.

         Każdego dnia mieliśmy okazję do spotkania przy kawie i ciastku i prywatnych rozmów z dawno niewidzianymi przyjaciółmi.

        Te rekolekcje były wyjątkowe. Mogliśmy wreszcie spotkać się po długiej rozłące spowodowanej pandemią koronawirus i wspólnie modlić się.

Wielką radością dla nas była nieustanna obecność naszego duszpasterza, księdza Stanisława. Gromadził nas na wspólnych modlitwach w kaplicy, cały czas był dla nas dostępny i służył radą, wsparciem w trudnych chwilach. W naukach rekolekcyjnych rozwijał tematy bardzo nam bliskie: jak ofiarować Bogu swoje cierpienie, jak się skutecznie modlić. Konkretne  przykłady z życia innych ludzi umocniły w nas przekonanie, że trzeba całkowicie zaufać Bogu i z radością przyjąć Jego wolę, a wtedy będziemy szczęśliwi.

           Dziękujemy bardzo Hani Ładzie, organizatorce rekolekcji, która uwzględniła wszelkie nasze potrzeby. Był czas na modlitwę, przeżycia duchowe, czas na refleksję, na wypoczynek- spacery po pięknym ośrodku i spotkania przy kawie połączone ze śpiewem znanych wszystkim piosenek.

           Wracaliśmy do swoich domów umocnieni duchowo, wypoczęci i szczęśliwi ze spotkania z wielką rodziną Centrum Ochotników Cierpienia.

Leave a comment