• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Rekolekcje w Centrum Ochotników Cierpienia Archidiecezji Warmińskiej

 
 
 

Siódmy i ósmy czerwca 2014 roku był dla naszej wspólnoty okresem poświęconym odnowie duchowej poprzez modlitwę ,konferencję i spowiedź.
Jednym słowem zrealizowaliśmy marzenia o rekolekcjach .
Spotkaliśmy się w Ośrodku Edukacyjno -Wypoczynkowym Caritas Archidiecezji Warmińskiej w Rybakach.
Zaproszeni goście z Głogowa wygłosili konferencję na tematy:

ks. Radosław Horbatowski – „ Błogosławieństwa ” i „ Duchowość maryjna Centrum Ochotników Cierpienia w świetle objawień z Lourdes i Fatimy”.
s. Beata Dyko – „Chorzy konstruktorami nieba”.
br. Roman Płatek – „Bł. L. Novarese i Jego dzieło we współczesnym świecie”.

Zostaliśmy ubogaceni duchowo uczestnicząc w uroczystych Eucharystiach, adoracji i wspólnych modlitwach. Nie bez znaczenia był fakt ,że przez czas trwania rekolekcji obecne były relikwie bł. L. Novarese i końcowe nimi błogosławieństwo. Był też czas na ognisko, konkurs wiedzy o bl. Luigi Novarese , jego dziełach i naszej wspólnocie. Podczas spacerów zachwycaliśmy się pięknem przyrody . Ośrodek leży wśród lasów i jezior a pogoda była ”jak na zamówienie”. Atmosfera wśród uczestników rekolekcji była uroczysta i radosna . Na każdym kroku widziało się wzajemną pomoc. Pomimo barier architektonicznych w rekolekcjach uczestniczyły osoby na wózkach inwalidzkich. Uczestnicy wyrazili chęć ponownego spotkania. Goście z Głogowa wprowadzili radosną atmosferę, nie zawiodła organizacja oraz miłe przyjęcie przez przedstawiciela ośrodka.
Warto więc spotkać się za rok.
Wszystkim za wszystko dziękujemy – organizatorki rekolekcji
Teresa Skuza
Daniela Szymczyk

Leave a comment