• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Rekolekcje Apostolatu CVS w naszym Domu

 
 
 

W dniach 04.10. – 06.10.2013 roku w naszym Domu, w Głogowie już po raz 3 tego roku, odbyły się rekolekcje dla osób należących do naszego apostolatu. Przyjechało ok. 80 osób z całej Polski.

Ks. Radosław Horbatowski w swojej piątkowej konferencji przybliżył nam znaczenie Krzyża w nauczaniu Błogosławionego Luigiego Novarese. Po nim, o życiu i całym charyzmacie Błogosławionego Luigiego opowiedziała nam dr Izabella Rutkowska. Pani Iza przetłumaczyła biografię Błogosławionego, z języka włoskiego na polski, która ukazała się w tym roku a jest wydana przez Cichych Pracowników Krzyża.

Pierwszy dzień rekolekcji został zakończony uroczystą Eucharystią o godz. 19.45.

W sobotę rozpoczęliśmy dzień od wspólnej modlitwy. Następnie s. Beata Dyko przybliżyła nam rolę i znaczenie aktu zawierzenia się Maryi w życiu każdego człowieka. Swoją konferencję oparła ona na słowach Błogosławionego Luigiego ukazując nam jak wielką wartość ma właśnie ta modlitwa.

W samo południe uczestniczyliśmy w Eucharystii, na której po Komunii Świętej wszyscy zawierzyliśmy nasze życia Bogu, przez ręce Maryi w akcie ułożonym przez św. Ludwika Grignon de Montfort, który wspólnie odczytaliśmy.

Po południu, swoją konferencję na temat tego, jaką rolę i na czym polega misyjność w Kościele i naszym życiu wygłosił ks. Radosław H. Po konferencji każdy z nas miał czas na osobistą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, aby w cichej adoracji trwać przed Panem.

Napełnieni Duchem Świętym i Bożym pokojem poszliśmy na spotkania w małych grupach, aby tam podzielić się tym, czym dla nas jest apostolat i jak funkcjonują nasze grupy w naszych parafiach.

Wieczorem, równie mocnym punktem były świadectwa osób, które poprzez swoje uczestnictwo w spotkaniach grup CVS odkrywali sens cierpienia i pomocy drugiemu człowiekowi.

Niedziela była dniem Dziękczynienia. Dziękowaliśmy Bogu za dar życia Błogosławionego Luigiego Novarese, za to, że zostaliśmy powołani do świętości i do tego konkretnie apostolatu: Centrum Ochotników Cierpienia. Podczas Mszy Świętej został poświęcony Obraz Błogosławionego Luigiego Novarese, który ma zostać zawieszony w kaplicy, obok obrazu Jezusa Miłosiernego, odnowiliśmy przyrzeczenia włączenia się do apostolatu CVS a także po zakończeniu Eucharystii była możliwość ucałowania Relikwii Błogosławionego Luigiego Novarese.

Pełni wiary, wiedzy i ufności rozjechaliśmy się do naszych domów, do naszych grup, do naszych parafii, aby tam stawać się dla innych żywym świadectwem Jezusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.

Leave a comment