• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Radość Wielka – 7 refleksji inspirowanych „Mistycznym Narodzeniem Pańskim”

 
 
 

Po liturgicznym okresie Adwentu, składającym się z poszukiwania i oczekiwania, otwiera się przed nami okres Bożego Narodzenia, Boga z nami. Boże Narodzenie przywodzi nam na myśl wiele rzeczy. Przede wszystkim dla wierzących jest to czas kontemplacji, cennej przestrzeni, która pozwala nam umieścić nasze człowieczeństwo w Boskim człowieczeństwie Chrystusa, a tym samym zapuścić w życiu korzenie radości.

Proponujemy drogę kontemplacji w 7 momentach poprzez medytacyjne oglądanie obrazu Sandro Botticelliego „Mistyczne Narodzenie Pańskie”.

Sens bożonarodzeniowej drogi: rozważać to, co Boże, aby zanurzyć się w cierpiącym człowieczeństwie, bo każde życie jest cenne i trzeba je wspierać. „Kryzys sprawia, że ‘cienie zamkniętego świata’ są gęstsze i wydają się zasłaniać światło Boskie, wieczne. Nie poddawajmy się temu oszustwu. Szukajmy światła Narodzenia Pańskiego: rozdziera ono mrok bólu i czerń”.

Zapraszamy do pobrania całej książeczki z refleksjami w formacie PDF:

Leave a comment