• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Pierwsza Msza Św. Bł. Luigiego Novarese

 
 
 

Było to 17 grudnia 1938 roku, kiedy Luigi Novarese przyjął święcenia kapłańskie.

Pamiątkowy obraz ze święceń przedstawia wizerunek Piusa X sprawującego Eucharystię. Papież słynnego katechizmu został kanonizowany w 1954 roku, ale z pewnością jego postać, tradycjonalistyczna i aktualna, musiał mieć jednak duże znaczenie w czasach młodego Luigiego.

Na odwrocie obrazka widzimy cytat z Psalmu: „Ojciec mój i matka mnie opuścili, ale Pan mnie podniósł”. Młody kapłan pomimo nieobecności swoich rodziców (oboje zmarli przed święceniami), był świadomy tego głębokiego przyjęcia przez Pana, Ojca i Matkę, w swoim własnym życiu.

Pamiętając o błogosławionym Luigim Novarese, my także czujemy się odbiorcami obfitych łask i błogosławieństw, o które celebrując swoją „pierwszą Mszę”, młody Luigi z ufnością prosił Pana.

Dziś, 17 grudnia 2020 r., Cisi Pracownicy Krzyża z Domu Generalnego wraz ze wspólnotą z Valleluogo będą uczestniczyć we Mszy Św. w kościele Santa Maria del Suffragio, aby uczcić tę rocznicę. 

Mszy św. będzie przewodniczył Monsignore Sergio Melillo, biskup Ariano Irpino.

Leave a comment