• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Ostatnie pożegnanie Reni Bielaszewskiej z CVS archidiecezji gdańskiej

 
 
 

 Pożegnaliśmy naszą kochaną Renie Bielaszewską z Bobowa

Dnia 21.01.2019 odeszła do domu Ojca, Renata Bielaszewska, która była wieloletnią członkinią CVS Archidiecezji Gdańskiej. W uroczystości pogrzebowej wzięli udział rodzina, przyjaciele, sąsiedzi, znajomi, a także członkowie Stowarzyszenia z Trójmiasta wraz z wiceprezes Grażyną Laudańską oraz delegacja grupy Starogardzkiej, do której należała.

Zmarłą pożegnaliśmy słowami:

Kochana Reniu, do Ciebie kieruję słowa podziękowania i wdzięczności za wspólne modlitwy, rekolekcje, pielgrzymki i Msze święte.

Zawsze byłaś skromna osobą i chociaż potrzebowałaś opieki, to nigdy nie wymagałaś od innych zbytniej troski, Pomimo swojego cierpienia byłaś osobą życzliwą i serdeczną. Cieszyłaś się życiem i wszystko co ono przyniosło przyjmowałaś z pokorą i nie narzekałaś na swój los .Kierowałaś się w życiu słowami hymnu naszego stowarzyszenia ,,Pozwól mi uwierzyć ,Panie, że w cierpieniu siła, aby miłość nieść. Tam, gdzie przyszłość jest zamknięta na nadzieję, tam gdzie człowiek poszukuje Ciebie”.

Renia od wielu lat należała do Centrum Ochotników Cierpienia Archidiecezji Gdańskiej, a odkąd istnieje grupa starogardzka, na tyle ile mogła uczestniczyła w jej życiu. Była osoba głębokiej wiary. Chorych i potrzebujących wspierała modlitwą.

Chciałabym też przekazać słowa wdzięczności od Marysi Wicy, która niestety nie może osobiście pożegnać Ciebie, to dzisiaj łączy się sercem i modlitwą z nami. Zawsze powtarza, że dzięki Tobie, otrzymała wózek elektryczny, który służy jej kilkanaście lat. Jest Ci bardzo wdzięczna za tę pomoc, gościnność i spędzony razem czas na modlitwach.

Droga Reniu, będzie nam Ciebie brakowało na spotkaniach naszej starogardzkiej grupy CVS przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tak trudnych chwilach ukojenie daje nam jedynie modlitwa i świadomość, że być może kiedyś się spotkamy ponownie. Spoczywaj w Pokoju.

Bożena Chodorowska

 

Leave a comment