• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Ogólnopolska pielgrzymka do Rzymu na uroczystość beatyfikacji Ks. Prałata Luigi Novarese

 
 
 

Już jutro, 9. Maja wyrusza ogólnopolska pielgrzymka do Rzymu na uroczystość beatyfikacji Ks. Prałata Luigi Novarese, założyciela Cichych Pracowników Krzyża, Centrum Ochotników Cierpienia, Braci i Sióstr Chorych oraz Maryjnej Ligi Kapłanów.

Pielgrzymka autokarowa, w której uczestniczyć będą także osoby niepełnosprawne, wyjedzie z 9 miast polskich: Głogowa (4 autobusy), Zielonej Góry (2), Gorzowa (2), Gdańska (2) Elbląga (1), Olsztyna (1), Szczecina (1)Wrocławia (1) i Zabrza (1). Każda z grup będzie podążała własną trasą do Rzymu by wspólnie uczestniczyć we Mszy św. beatyfikacyjnej 11. Maja. Mszy św. w Bazylice św. Pawła za Murami, przewodniczył będzie delegowany przez Papieża watykański Sekretarz Stanu, Kard. Tarcisio Bertone. Spodziewana liczba wiernych, którzy przybędą na beatyfikację Ks. Prał. Novarese to ok. 5. tyś. osób, w tym aż około tysiąca pielgrzymów z Polski. Msza św. będzie transmitowana zarówno przez włoską telewizję Telepace jak i przez Telewizję Trwam. Zachęcamy wszystkich członków Centrum Ochotników Cierpienia, chorych i niepełnosprawnych i osoby, którym jest bliski charyzmat Założyciela Cichych Pracowników Krzyża do uczestnictwa w tym ważnym i radosnym dla nas wydarzeniu za pośrednictwem Telewizji Trwam. Początek transmisji z Rzymu w czwartek o godz. 10.30.

Leave a comment