• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Obchody Światowego Dnia Chorego

 
 
 

Uroczyste obchody Światowego Dnia Chorego w Archidiecezji Wrocławskiej miały miejsce dnia 12 lutego 2014 roku. Uroczystej Mszy Św. w Katedrze Wrocławskiej przewodniczył Ks. Bp Andrzej Siemieniewski, w trakcie kazania skierowanego do chorych i ich opiekunów. Ks. Biskup opowiedział o swoim pobycie w Rzymie i wyjaśnił dlaczego tym razem nie będzie udzielany sakrament chorych, otóż dlatego, że same uczestnictwo we Mszy Św. jest najpełniejszym spotkaniem z Chrystusem.

Po Mszy Św. uczestnicy przeszli do Auli Papieskiego Fakultetu teologicznego, gdzie w dalszej części uroczystości Ks. Aleksander Radecki wygłosił konferencję z niej dowiedzieliśmy się między innymi co to znaczy być chorym i niepełnosprawnym i o tym, że taka osoba nie może być bierna że ma zadania do wykonania. Po konferencji w trakcie części artystycznej wystąpiły osoby niepełnosprawne, będące na co dzień pensjonariuszami domu prowadzonego przez Caritas.

Na koniec ks. Janusz Jastrzębski dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej (który jest jednocześnie asystentem kościelnym Centrum Ochotników Cierpienia) zaprosił wszystkich uczestników na poczęstunek. Uczestniczący w całości ks. biskup Andrzej Siemieniewski udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.

brat Roman Płatek

Leave a comment