• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Nowi Diakoni w naszej wspólnocie

 
 
 


Wczoraj, 29 września 2019 roku, w naszym Sanktuarium Matki Bożej Możnej (Virgo Potens) w Moncrivello dwóch braci Cichych Pracowników Krzyża, Marcellin Akonsena i Michel Fayosseh, przyjęło święcenia diakonatu. Posługa, która, jak podkreślił bp. Marco Arnolfo, ordynariusz archidiecezji Vercelli odwołując się do niedzielnych czytań, jest powołaniem do przebudzania ludzkości uśpionej nadmiarem bogactw i do uwrażliwiania jej na ubogich, przykładem własnego życia jeszcze bardziej niż słowami.
Wielu Cichych Pracowników Krzyża, Ochotników Cierpienia, przyjaciół i dzieła oraz lokalna wspólnota togijczyków, kraju skąd pochodzą neo-diakoni, przybyło, aby razem świętować ten dar dla Stowarzyszenia oraz całego Kościoła.

„Świadectwo życia, życia autentycznie i bez reszty oddanego Bogu i braciom jest niezbędne, aby uobecniać w świecie Chrystusa i docierać z jego Ewangelią do ludzi naszych czasów, którzy chętniej słuchają świadków niż nauczycieli i są bardziej wrażliwi na żywe przykłady niż słowa”.

Leave a comment