• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Nowa Encyklika Papieża Franciszka

 
 
 

Papież Franciszek ogłosił w niedzielę swoją encyklikę „Fratelli tutti” o braterstwie i przyjaźni społecznej.

„Znaki czasu pokazują, że ludzkie braterstwo i troska o środowisko stworzą jedyną drogę ku integralnemu rozwojowi i pokojowi” – mówił papież ogłaszając encyklikę.

„Fratelli tutti” to druga encyklika papieża inspirowana przesłaniem świętego Franciszka z Asyżu, po głośnej społeczno-ekologicznej „Laudato si'” z 2015 roku. Także tytułowe słowa najnowszej encykliki zaczerpnięte są z jego nauczania.

Przed publikacją encykliki sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kardynał Pietro Parolin powiedział: „Papież zachęca do odkrycia brata w drugiej osobie”. Dodał, że ten dokument nauczania przejdzie do historii nie tylko jako pierwszy od ponad 200 lat podpisany poza Watykanem, ale „przede wszystkim jako kompas dla człowieka zagubionego” z powodu pandemii Covid-19.

Encyklika została ogłoszona po niedzielnym spotkaniu papieża z wiernymi na modlitwie Anioł Pański w południe.

Tekst jednolity do pobrania, w pliku PDF:

źródło:

https://deon.pl/wiara/wiara-i-spoleczenstwo/encyklika-fratelli-tutti,1007316?fbclid=IwAR2ce9xbrRn6kXjETZD2naBYDIBjjjvzLVpuicm9ipgiWspjBzmt2UQbHN8

Leave a comment