• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Niepełnosprawni wzmocnili się duchowo

 
 
 

Niepełnosprawni wzmocnili się duchowo na 2014 rok. Szóstego stycznia kościół rzymskokatolicki obchodzi jedno z najważniejszych świąt roku kościelnego – Uroczystość Objawienia Pańskiego, w potocznym języku występującym częściej jako Święto Trzech Króli. W dniu tym już po raz jedenasty w bazylice konkatedralnej św. Jakuba w Olsztynie odprawiona została Msza Święta w intencji chorych i niepełnosprawnych z Archidiecezji Warmińskiej.

Po rocznej przerwie z uwagi na rezygnację z tej inicjatywy Warmińsko – Mazurskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych to nasze Centrum wspólnie z Parafią Św. Jakuba przygotowało tę uroczystość. Przedstawiciele Rady złożyli podziękowanie Arcybiskupowi Seniorowi Edmundowi Piszczowi sprawującemu Mszę Św. za to ,że chorzy i niepełnosprawni mogli w tym dniu wspólnie się modlić . Mieliśmy okazję aby przedstawić Apostolat Chorych i zaprosić do uczestnictwa w comiesięcznych spotkaniach na Eucharystii na razie w Olsztynie lub Nidzicy .

W trakcie ubiegania się o zgodę naszego udziału w organizacji tej uroczystości Arcybiskup Wojciech Ziemba Metropolita Warmiński wyraził zadowolenie ,że tradycja owych mszy będzie kontynuowana i to przez -Apostolat Chorych czyli Centrum Ochotników Cierpienia .

Teresa Skuza
Przewodnicząca CVS

Leave a comment