• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Msze prymicyjne ks. Wojciecha Grzegorka – Cichego Pracownika Krzyża

 
 
 

W dniach 11-12.09.2021 roku mieliśmy okazję wraz z ks. Wojciechem odwiedzić, porozmawiać i spotkać się z członkami Apostolatu Centrum Ochotników Cierpienia na północy Polski.

Ks. Wojciech, neoprezbiter, Cichy Pracownik Krzyża, został wyświęcony 29 maja 2021 roku w głogowskiej Kolegiacie. Idąc śladami poprzednika, tak bliskiego naszym sercom ks. Janusza, którego pierwszą rocznicę śmierci będziemy obchodzić już niedługo, ks. Wojciech zapragnął odwiedzić apostolaty CVS w Polsce, aby poznać członków jak i Księży Asystentów naszych Centrów.

Chęć poznania się była obopólna więc również na zaproszenie CVS udaliśmy się do Archidiecezji Gdańskiej, Diecezji Bydgoskiej i Elblądzkiej gdzie Ks. Wojciech odprawił Eucharystie udzielając wszystkim uroczystego prymicyjnego błogosławieństwa. W swoich homiliach jak i rozmowach osobistych, dobrym słowem dodawał sił i odwagi do dalszej apostolskiej misji w świecie, misji jaką ma do wypełnienia Centrum Ochotników Cierpienia, zwłaszcza dziś w tej trudnej sytuacji pandemicznej.

Był to czas wspólnej modlitwy, ale i bliższego poznania się i zapoznanie ks. Wojciecha z pracami apostolskimi CVS, które dane Centra dotychczas zrobiły.

Wszystkim bardzo dziękujemy za otwarte serce i ciepłe przyjęcie.

Szersze relacje z naszych odwiedzin będą zamieszczone w KOTWICY.

                                                                                                                                                     s. Ewa

Leave a comment