• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Mamy trzech nowych Diakonów

 
 
 

11 października 2020 roku, o godz.11.00 z rąk bp. Sergio Melillo trzej nasi współbracia: Wojciech Grzegorek, Apollinaire i Norbert przyjęli święcenia diakonatu w Katedrze Wniebowzięcia NMP w Ariano Irpino, w diecezji Ariano Irpino – Lacedonia.

Dzięki transmisji online mieliśmy możliwość uczestnictwa w tym ważnym wydarzeniu dla całego naszego Stowarzyszenia. 

W Mszy Świętej uczestniczyli najbliżsi naszych współbraci. Wśród obecnych nie mogło zabraknąć rodziców Br. Wojtka jak i jego rodzeństwa. Uczestniczyli również przyjaciele jak i wspólnota Cichych Pracowników Krzyża.

Piękna a jednocześnie skromna uroczystość, przepełniona ważnymi znakami pomagała jeszcze bardziej skupić się na wymiarze duchowym i tym, co to wszystko oznacza dla nowo wyświęconych Diakonów.

„Przyjmij Chrystusową Ewangelię, której głosicielem się stałeś; wierz w to co będziesz czytać, nauczaj tego, w co uwierzysz, i pełnij to, czego będziesz nauczać”.

Niech te słowa z „Obrzędów święceń diakonatu” staną się dla każdego z Was osobistym „Credo” dnia codziennego w posłudze diakona – sługi Ewangelii Chrystusowej, sługi Ołtarza Pańskiego oraz w służbie drugiemu człowiekowi, zwłaszcza temu, który swoje osobiste cierpienie, krzyż choroby i niepełnosprawności oddaje w darze Bogu dla zbawienia drugiego człowieka.

Niech świadectwo życia – w wymiarze ludzkim i kapłańskim – które pozostawił Wam śp. ksiądz Janusz, będzie dla Was wzorem na drodze do kapłaństwa Chrystusa.

Leave a comment