• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Kolejny krok na drodze do Beatyfikacji Służebnicy Bożej Anny Fulgidy Bartolacelli

 
 
 

Kolejny ważny krok naprzód. W dniu 23 października 2020 roku Kongregacja do Spraw Kanonizacyjnych wydała dekret, w którym uznaje prawomocność akt ze sprawy prowadzonej w Modenie w sprawie życia, cnoty i świętości Służebnicy Bożej.

Teraz do sprawy zostanie przydzielony prelegent, który będzie wraz z postulatorką Francescą Consolini redagował „positio”, czyli tom zawierający świadectwa zebrane podczas sprawy: dokumenty potwierdzające cnoty i sławę świętości oraz biografię Anny Fulgidy.

Po wydrukowaniu „posito” stanie się on narzędziem, które pozwoli teologom i kardynałom zweryfikować cnoty Służebnicy Bożej i sformułować ocenę jej wyjątkowości i heroizmu.

Jednak najlepszym sposobem na postęp w sprawie jest proszenie o wstawiennictwo Służebnicy Bożej, szerząc wiedzę o jej życiu i cnotach.

Leave a comment