• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Kolejna rocznica założenia Cichych Pracowników Krzyża

 
 
 

Z radością przypominamy że dla Wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża dzień 1 listopada to nie tylko Wszystkich Świętych, ale również jeden z najważniejszych dni w roku, bo to właśnie 1 listopada 1950 roku Błogosławiony Luigi Novarese wraz z s. Elwirą Miriam Psorullą powołali do życia CICHYCH PRACOWNIKÓW KRZYŻA. To właśnie w tym dniu jesteśmy duchowo zjednoczeni z wszystkimi siostrami i braćmi z naszych wspólnot i czujemy tę szczególną, duchową jedność również z naszym Założycielem i Współzałożycielką. Chcielibyśmy teraz w skrócie przybliżyć historię naszego powstania, która zaczerpnięta jest wprost z naszego Statutu. Zapraszamy do lektury:

„Stowarzyszenie Cdemo_sodcichych Pracowników Krzyża jest ruchem założonym przez Błogosławionego Luigiego Novarese i siostrę Elwirę Miriam Psorullę, są międzynarodowym, prywatnym stowarzyszeniem wiernych uznanym przez Papieską Radę ds. Świeckich.

Za datę jego powstania przyjmuje się 1 listopada 1950 roku.

 

Leave a comment