• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Kolędy i pastorałki w wykonaniu Seniorów i Niepełnosprawnych

 
 
 

30 stycznia odbył się w Domu Uzdrowienie Chorych kolejny przegląd twórczości osób niepełnosprawnych zorganizowany przez głogowskie stowarzyszenie ODONIS. Jego tematem były kolędy, pastorałki i inne formy literackie związane z okresem Bożego Narodzenia. Przegląd cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

Na zaproszenie do podzielenia się talentami muzycznymi i literackimi odpowiedziało 88 osób starszych i niepełnosprawnych z Głogowa i okolic. Wśród wykonawców znaleźli się także mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej z Wronińca. Spośród szesnastu wykonawców indywidualnych nagrodzono pięć najlepszych wykonań kolęd i pastorałek. Aż cztery spośród sześciu zespołów jakie wystąpiły tego dnia zostały wyróżnione przez Jury. Wśród nich najlepiej ocenione zostały jasełka przedstawione przez gości z Wronińca. Uroczyste podsumowanie z przekazaniem nagród i wyróżnień dla wszystkich uczestników przeglądu odbędzie się na przełomie marca i kwietnia.

Leave a comment