• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Jubileusz 30-lecia obecności apostolatu CVS – Centrum Ochotników Cierpienia w Polsce i 70 rocznica istnienia apostolatu na świecie.

 
 
 

Jubileusz 30-lecia obecności apostolatu CVS – Centrum Ochotników Cierpienia w Polsce i 70 rocznica istnienia apostolatu na świecie był okazją do radosnego spotkania w Domu naszej Matki na Jasnej Górze. Dlaczego 17. maja? Gdyż jest to dzień cudownego uzdrowienia naszego Założyciela bł. Luigi Novarese oraz w tym dniu w 1947r została powołana do istnienia wspólnota apostolatu Centrum Ochotników Cierpienia. Dzisiaj apostolat CVS jest obecny już w 9 archidiecezjach i diecezjach: poznańskiej, warmińskiej, wrocławskiej, gdańskiej, warszawskiej, elbląskiej, bydgoskiej, zielonogórsko-gorzowskiej, radomskiej, warszawsko-praskiej. Zrzesza ponad ok. 1000 członków. Polskie Centrum jest częścią Międzynarodowej Konfederacji CVS – wraz z grupami z Włoch, Portugalii, USA, Kolumbii, Szwajcarii, Węgier, Brazylii, Kamerunie czy Ziemi Świętej. Jego wymiar jest przez to ogólnoświatowy i misyjny.

30 lat temu Ojciec Św. wyraził pragnienie aby ten podstawowy i zasadniczy Apostolat był obecny w jego Ojczyźnie. Dziękowaliśmy, że to pragnienie zrealizowało się i mogliśmy być tak licznie obecni na naszej jubileuszowej pielgrzymce.
W tym szczególnym dla nas dniu złożyliśmy u stóp Matki w darze nasze cierpienia, choroby, trudne sytuacje życiowe w intencji Ojca Świętego, biskupów o świętość kapłanów, nawrócenie grzeszników i pokój na świecie. Tak jak Ty trwałaś pod krzyżem Swojego Syna tak i My dziś prosimy Ciebie, mówił ks. Janusz Malski Moderator wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża tworząc jedną wielką rodzinę. Pomóż nam trwać z odwagą niegasnącą ufnością, wiernością przy krzyżu naszego Pana Jezusa Chrystusa w blasku nadziei Zmartwychwstania
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i krótkiego reportażu z tego wydarzenia, które zrealizowała TVP3 Gdańsk.

link do video z TVP3 Gdańsk
Droga: odc. 21.05.2017
http://gdansk.tvp.pl/30879158/odc-21052017

Fotorelacja

Leave a comment