• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Jubileusz 10-lecia CVS z diecezji bydgoskiej

 
 
 

W poniedziałek 09.04.2018 roku o godz. 11.00 w kościele św. Józefa Rzemieślnika rozpoczęła się uroczysta Eucharystia jako dziękczynienie Panu Bogu za dar powstania 10 lat temu Centrum Ochotników Cierpienia diecezji bydgoskiej. Eucharystii przewodniczył ks. Biskup Jan Tyrawa,ordynariusz diecezji bydgoskiej. Jak dowiedzieliśmy się jego dewizą biskupią są słowa: „Witaj Krzyżu,jedyna nadziejo”, jakże bliskie jest to zawołanie naszemu charyzmatowi. Koncelebrowali również inni księża z różnych parafii znajdujących się w Bydgoszczy. Był wśród nich ks. Leszek asystent diecezjalny naszego apostolatu, a także dyrektor Caritasu ks. Wojciech. Przybyli również ks. Radosław, kapelan Domu „Uzdrowienia Chorych” w Głogowie, wraz z siostrami: s. Ewą i s. Beatą – Cichymi Pracownikami Krzyża. Na koniec Mszy został odczytany list od Przewodniczącej Międzynarodowej Konfederacji Centrum Ochotników Cierpienia siostry Angeli Petitti SOdC, który wystosowała specjalnie na tę okazję. 

Po ubogaceniu duchowym wszyscy udali się na obiad i poczęstunek do domu Caritas. Był to też czas na podzielenie się świadectwem, wspólne świętowanie jeszcze bardziej zjednoczyła wszystkich.Nie zabrakło też chwil wzruszeń, kiedy został kilkakrotnie wspomniany założyciel CVS śp. Jan Polański, którego już nie ma z nami, ale wierzymy, że czuwa nad nami z nieba. W tym dniu byli z nami również przedstawiciele apostolatu CVS archidiecezji gdańskiej ze Zdzisławem Waszkiewiczem na czele, który pełni funkcję Koordynatora Krajowego CVS a także przewodniczącego apostolatu archidiecezji gdańskiej. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym jubileuszu i jeszcze raz życzymy Wam dalszych obfitych owoców Waszego apostołowania a jak mawiał Bł.Luigi Novarese: „Dzisiaj trzeba czynić cuda”.

Leave a comment