• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Jeśli Chrystus puka do Twoich drzwi

 
 
 

Wspólnota Cichych Pracowników Krzyża z Fatimy otrzymała szczególną prośbę w okresie świątecznym: aby przyjąć grupę około 150 uchodźców z Afganistanu w naszym dużym „Centrum Franciszka i Hiacynty”.

Pomyśleliśmy o tym szczególnym czasie, w którym świętujemy narodziny Boga-Dziecka, który stał się człowiekiem i przyszedł do nas rodząc się w żłobie, ponieważ nikt nie przyjął jego i jego rodziny w swoich domach i mieszkaniach. Ile Świętych Rodzin mogłoby być w tej grupie? Nawet nie przyszło nam do głowy, aby odrzucić ten mocny i aktualny apel skierowany do naszej wspólnoty. I tak 3 stycznia 2022 r. te rodziny przekroczyły drzwi i weszły do domu.

Musieliśmy zmierzyć się z wieloma wyzwaniami: osobistymi troskami wraz z niepewnością, czy sprostamy temu wielkiemu wyzwaniu, potrzebami materialnymi i trudnościami komunikacyjnymi, ponieważ ci ludzie mówią po persku i tylko nieliczni znają język angielski chociaż są zaangażowani w naukę języka portugalskiego, biorąc lekcje u nauczyciela-wolontariusza.

Mimo to, a może właśnie z tego powodu, doświadczamy szczególnego czasu łaski. Prostota i poczucie wdzięczności, jakie nam okazują te osoby, a także ludzkie i materialne wsparcie, jakie otrzymaliśmy od osób bliskich naszej wspólnoty, sprawiają, że brakuje nam słów, by to wszystko opisać. Z drugiej strony milczenie jest często najlepszą odpowiedzią. W tej ciszy kontemplujemy te Dziecię-Boga, które zapukało do naszych drzwi i którego będziemy starali się każdego dnia z miłością i cierpliwością przyjmować, aby wzrastało w „mądrości i łasce przed Bogiem i ludźmi”.

s. Marta Couto SOdC (siostra ze wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża z Fatimy)

Leave a comment