• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Galerie

Kliknij i zobacz wszystkie galerie

  • Nasz Dom
20 lipca liturgicznie wspominamy bł. Luigi Novarese.

We wszystkich domach wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża i wielu miejscach na świecie gdzie jest Apostolat Centrum Ochotników Cierpienia w tym dniu odbyły się uroczyste Msze św. W naszym Domu "Uzdrowienie Chorych" Mszy św. przewodniczył ks. biskup pomocniczy Krzysztof Zadarko diecezji Koszlinsko-Kołobrzeskiej. Członkowie turnusu rekolekcyjnego i Apostolat CVS naszej diecezji po wspólnej modlitwie wysłuchali koncertu Mateusza i Joanny Kwapień i na koniec wspólny posiłek i agapa ubogaciły nas wzajemnie.

Turnus 9-21.04.2015

Recital Oli i Emilki

Recital Oli i Emilki w czasie turnusu

VII Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych VICTORIA

Dnia 11 czerwca 2015r. na terenach przy Domu „Uzdrowienie Chorych” odbyła się VII Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych VICTORIA. W rywalizacji sportowej uczestniczyło 20 placówek m.in. z Bolesławca, Legnicy, Legnickiego Pola, Mikoszowa, Nowej Soli, Rydzyny, Włoszakowic, Wschowy, Zielonej Góry, Złotoryi i Głogowa. Rywalizacja odbywała się w takich konkurencjach jak: bramka celności, ergometr, kręgle, mega piłkarzyki, rzuty do kosza, dart, strzelanie z łuku, przeciąganie liny, tor przeszkód oraz szachy, boccia i tenis stołowy.

Relacja z przedstawienia "Niecodzienne spotkanie w parku".

W ramach odbywającego się turnusu rehabilitacyjno-wypoczynkowego wolontariusze przygotowali spektakl pt. „Niecodzienne spotkanie w parku”. Spektakl opowiadał o życiu i działalności Błogosławionego Luigiego Novarese. Była to nowa forma przedstawienia postaci bł. Luigiego, która wymagała wiele pracy i wysiłku, ale czego się nie robi dla naszych kochanych podopiecznych. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym – miło spędzone popołudnie, ubogacające wiedzą na temat założyciela wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża, u których z radością spędzają czas podopieczni, wolontariusze oraz osoby starsze, regenerując siły fizyczne jak i duchowe.

VI Olimpiada Victoria 24.06.2014

24 czerwca odbyła się szósta już edycja Olimpiady Sportowej dla Osób Niepełnosprawnych Victoria. Podobnie jak w poprzednich latach zorganizowana ona została z myślą o dorosłych mieszkańcach trzech województw: dolnośląskiego, wielkopolskiego i lubuskiego

CZERWCOWY TURNIEJ  BOCCIA

06 czerwca na terenie Domu "Uzdrowienie Chorych" odbył się CZERWCOWY TURNIEJ BOCCIA .Rywalizowało 12 drużyn nie tylko z Głogowa ale także z Zielonej Góry Elbląga

Casale Monferrato 2014

Spotkanie sektorów młodzieżowych Centrum Ochotników Cierpienia w Casale Monferrato, z okazji stulecia urodzin Bł.Luigiego Novarese

Audiencja z Papieżem Franciszkiem - 17.05.2014

Audiencja specjalna dla Cichych Pracowników Krzyża i Centrum Ochotników Cierpienia z Papieżem Franciszkiem. 17.05.2014

X-lecie Domu

Diecezjalna Pielgrzymka Chorych i Niepełnosprawnych do Głogowa, dziękczynienie za beatyfikację Luigiego Novarese i 10- lecie Domu Uzdrowienie Chorych - fot. Adam Stelmach.

Budowa Domu

Budowa Domu

Powódź 1997

Powódź w 1997 roku

Makieta Domu u Jana Pawła II

Makieta Domu u Jana Pawła II

Nadanie nazwy ulicy

Nadanie nazwy ulicy

Otwarcie Domu

Otwarcie Domu Uzdrowienie Chorych w Głogowie

5 edycja głogowskiego konkursu papieskiego

29 maja 2013r. w Domu "Uzdrowienie Chorych", odbyła się 5 Edycja Głogowskiego Konkursu Papieskiego dla uczniów klas czwartych z naszego powiatu. Konkurs przebiegał pod patronatem Stowarzyszenia Głogowskiego Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Szkoły Podstawowej Nr 10.

Pielgrzymka na Beatyfikację

Za nami jest już pielgrzymka na beatyfikację Sługi Bożego Ks. Prałata Luigi Novarese. Jak każde pielgrzymowanie tak i to wiązało się z pewnymi wyrzeczeniami. Szczególnie jeśli pomyślimy o pielgrzymach w starszym wieku i tych niepełnosprawnych.

Na końcu świata

Podczas turnusu rehabilitacyjnego od 13.04 do 27.04, przybyli do naszego domu ze spektaklem aktorzy z teatru "Na końcu świata" z Rudnej.

Zmartwychwstał w nas

W dniach 4-7 kwietnia W Domu "Uzdrowienie chorych" w Głogowie, ksiądz Radosław Horbatowski głosił rekolekcje, dla członków Centrów Ochotników Cierpienia przybyłych miedzy innymi z Bydgoszczy, Wrocławia, Oleśnicy, Głogowa i Leszna.

Festiwal Życia w naszym Domu

Festiwal Życia w Domu Uzdrowienie Chorych w Głogowie

Słowo Boże - czyli jak przepchnąć wielbłąda przez ucho igielne

Tegoroczne rekolekcje dla młodzieży odbyły się 22.02. - 24.02.2013 roku w naszym domu, w Głogowie i zgromadziły one 40 osób. Na pierwszy rzut oka wydawać się mogło, że temat tych rekolekcji jest tematem trudnym, niezbyt zachęcającym młodych do przybycia i pogłębienia treści, które przygotował i wygłosił ks. Radosław Horbatowski.

Obchody XXI Światowego Dnia Chorego w niemieckim Altötting

W dniach od 7 do 11 lutego w Sanktuarium Maryjnym w niemieckim Altötting odbyły się celebracje liturgiczne związane z XXI Światowym Dniem Chorego. Uczestniczył w nich Moderator Generalny Cichych Pracowników Krzyża ks. Janusz Malski.

XXI Światowy Dzień Chorego w Archidiecezji Gdańskiej

"Oto jest dzień, który dał nam Pan" - XXI Światowy Dzień Chorego. Właśnie 21 lat temu nasz ukochany papież Jan Paweł II w liście do ówczesnego przewodniczącego Papieskiej Rady d.s Duszpasterstwa Służby Zdrowia kardynała Fiorenzo Angeliniego z dnia 13 maja 1992r ustanowił Światowy Dzień Chorego. Papież wyznaczył też od razu na obchody dzień 11 lutego, gdyż kościół powszechny wspomina pierwsze objawienia Maryjne w Lourdes. Od 11-go lutego do 16 lipca 1858 roku piękna Pani ukazała się 18 razy 14-letniej dziewczynce Bernadecie Soubirous w grocie Masabielle.

Oto ja, poślij mnie

10 lutego 2013 roku, na zaproszenie ks. Proboszcza Roberta Serafina i ks. Piotra Olszówki udałyśmy się wraz z siostrą Ewą, do parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni, w diecezji legnickiej, aby podczas każdej niedzielnej Eucharystii podzielić się ze zgromadzonymi wiernymi świadectwem naszego życia, ale przede wszystkim aby zapoznać ich zarówno z życiem Czcigodnego Sługi Bożego ks. Prałata Luigi Novarese, jak i z całym dziełem i charyzmatem Cichych Pracowników Krzyża

BŁOGOSŁAWIONY JAN PAWEŁ II

W czwartek 24 października br. mieliśmy okazję przypomnieć sobie osobę Błogosławionego Jana Pawła II i jego nauczanie, dzięki montażowi słowno - muzycznemu o tym Wielkim Polaku. Został on przygotowany i przedstawiony nam przez młodzież Gimnazjum nr 3 z oddziałami integracyjnymi w Głogowie. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Spotkanie świąteczno - noworoczne

Już po raz kolejny w naszym Domu, Cisi Pracownicy Krzyża zorganizowali integracyjne spotkanie świąteczno - noworoczne pn. "Kolędy czas". Spotkanie odbyło się 28 grudnia 2013 roku. Uczestnikami tego spotkania były osoby należące do apostolatu Centrum Ochotników Cierpienia, które ma na celu dowartościowanie cierpienia i ukazanie osobom z niepełnosprawnością, że mogą w pełni uczestniczyć w życiu społecznym pomimo ograniczeń wypływających z poszczególnych niepełnosprawności. W spotkaniu tym uczestniczyły również osoby z terenu miasta i powiatu głogowskiego.

Odnowienie przyrzeczeń - galeria zdjęć 2013

Wspólnota Cichych Pracowników Krzyża dziękuje wszystkim za obecność w tak ważnym dla nas dniu. Za modlitwę podczas Eucharystii i wspólne świętowanie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej foto galerii. Fot A. Stelmach.

Weekend pełen dziękczynienia 2013

W drugiej połowie września odbył się kolejny turnus w naszym Domu. Uczestniczyły w nim osoby, które przyjechały do nas z dalekiej Nidzicy i Poraja. W weekend 27.09 - 29.09.2013 odbyły się rekolekcje, które głosił ks. Radosław Horbatowski. Tym razem były to szczególne rekolekcje, bo skierowane do bardzo wyjątkowej grupy ludzi: osób z niepełnosprawnością intelektualną.

V Olimpiada Sportowa Victoria

18 września odbyła się piąta już edycja Olimpiady Sportowej dla Osób Niepełnosprawnych Victoria. Zaproszenie Wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża przyjęło tym razem 20 ośrodków dla osób niepełnosprawnych z terenu województwa dolnośląskiego. Na ogólną liczbę 200 zawodników, którzy wzięli udział w olimpiadzie złożyli się już tradycyjnie reprezentanci Warsztatów Terapii Zajęciowej, Specjalnych Ośrodków Szkolno Wychowawczych, Domów Pomocy Społecznej Dla Dzieci i dla Dorosłych i Środowiskowych Domów Samopomocy z Kątów Wrocławskich, Legnicy, Lubina, Ludwikowic Kłodzkich, Milicza, Środy Śląskiej, Świebodzic, Wałbrzycha, Złotoryi i oczywiście Głogowa.

W cieniu Kolegiaty

"W cieniu Kolegiaty". Wspólne święto Powiatu Głogowskiego, Wojska Polskiego i Parafii Kolegiackiej zgodnie z tradycją odbyło się 15 sierpnia na terenach przylegających do tej najstarszej głogowskiej świątyni. Zdjęcia: Adam Stelmach.

Wizyta we Włoszech

Ania, Natalia i Wojtek kontynuują drogę poznawania wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża we Włoszech. 4 stycznia zatrzymali się na nocleg w Montichiari skąd ruszyli na północ do domu rekolekcyjnego dla osób niepełnosprawnych pw. Niepokalanego Serca Maryi w miejscowości Re, niedaleko granicy ze Szwajcarią.