• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Odpust w Głogowskiej Kolegiacie

 
 
 

W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny obchodzonej 15 sierpnia w Kościele powszechnym wspominamy wzięcie do nieba Matki Jezusa z duszą i ciałem.
Została odprawiona Msza Św. pod przewodnictwem ks. Janusza Malskiego, który przybył na tę uroczystość z Rzymu. W homilii ukazał rolę Najświętszej Maryi Panny w życiu Kościoła i naszym osobistym. W tym dniu święcone są kwiaty, zioła i kłosy zbóż, gdyż Matka Boża wzywana jest także pod tytułem Zielnej. Wspomina się także „Cud na Wisłą” obchodząc uroczystości Wojska Polskiego. Od 10 lat obchodzone jest święto folkloru Ziemi Głogowskiej przygotowane przez powiat. Tysiące Głogowian nie tylko uczestniczyło w liturgii ale pozostało do późnych godzin wieczornych by skorzystać z różnych atrakcji przygotowanych w ramach imprezy „W Cienie Kolegiaty”. Oprócz pokazów sprzętu wojskowego, straży pożarnej, ratownictwa górskiego, odbywał się przegląd ludowych zespołów z powiatu głogowskiego.

Leave a comment