• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Dzień skupienia CVS diecezji zielonogórsko-gorzowskiej i urodziny siostry Małgorzaty

 
 
 

7 lutego 2019 roku w naszym Domu, miał miejsce dzień skupienia Centrum Ochotników Cierpienia diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Spotkanie tym razem było szczególne z dwóch powodów. Pierwszym był przyjazd siostry Angeli Petitti, Cichej Pracownicy Krzyża z Rzymu, która jest odpowiedzialną za apostolat na świecie a drugim były urodziny siostry przełożonej Małgorzaty Malskiej. 

S. Angela w swojej konferencji przybliżyła nam co to znaczy być uczniem – misjonarzem, że każdy z nas staje się taką misją dla drugiego i nie trzeba wyjeżdżać na drugi koniec świata. Naszą misją jest nasz dom rodzinny, nasze otoczenie. Uroczysta Eucharystia w tym dniu była w intencji siostry Małgorzaty, która w tym dniu obchodziła swoje kolejne urodziny. Intencja była zamówiona przez apostolat CVS jak i parafian.

W godzinach popołudniowych swoje spotkanie z siostrą Angelą miał zarząd CVS diecezji zielonogórsko- gorzowskiej.

Cały dzień skupienia był czasem bardzo bogatym w treści i mamy nadzieję, że przyniesie owoce w naszych działaniach życia codziennego jak i w działaniach apostolskich CVS.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z tego dnia.

 

Leave a comment