• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Czuwanie Fatimskie w Grodowcu

 
 
 

 

13 października 2015 roku w Sanktuarium Maryjnym: „Jutrzenki nadziei” w Grodowcu już po raz ostatni w tym roku odbyło się czuwanie fatimskie. Przybyło na to czuwanie ok. 400 osób, z różnych miejsc naszej diecezji, ale nie tylko naszej. W tym miesiącu o przygotowanie czuwania zostali poproszeni Cisi Pracownicy Krzyża z Domu „Uzdrowienie Chorych”, członkowie apostolatu Centrum Ochotników Cierpienia wraz z wiernymi z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Głogowie. Na wstępie s.Ewa przybliżyła wszystkim życie założyciela dzieł Cichych Pracowników Krzyża i Centrum Ochotników Cierpienia, Błogosławionego Luigiego Novarese. Następnie młodzież wraz z ks.Radosławem Horbatowskim poprowadziła wieczór słowno-muzyczny, w którym uczestnicy mogli poznać i pogłębić nauczanie Bł.Novarese dotyczące dowartościowania cierpienia. Po odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego wyruszyła uroczysta procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Następnie po wspólnym odmówieniu różańca, adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie została odprawiona uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ks.Radosław Horbatowski a kazanie wygłosił ks.Kanonik Rafał Zendran, proboszcz parafii kolegiackiej.

Czynny udział w oprawie liturgicznej a także w animowaniu całości czuwania wzięły osoby należące do apostolatu Centrum Ochotników Cierpienia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego czuwania:

Leave a comment