• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

CVS z Gdańska do Głogowa.

 
 
 

W dniach 05.09-19.09.2020 roku w naszym domu „Uzdrowienie Chorych” odbywał się kolejny turnus. Wśród licznej grupy chorych, były również osoby z Apostolatu Centrum Ochotników Cierpienia Archidiecezji Gdańskiej. W tej metropolii dzieło bł. Luigiego Novarese, ma już mocne korzenie stąd decyzją rektora Wyższego Seminarium Duchownego do pomocy duszpasterskiej i na swoje praktyki, zostało skierowanych 5 kleryków trzeciego roku.

W czasie turnusu obchodziliśmy święto Podwyższenia Krzyża Św. Zgodnie z zaleceniem Ojca św. i naszego bpa. Tadeusza, w tym roku, była to okazja do Adoracji krzyża, którą normalnie przeżywamy w Wielki Piątek. Klerycy przygotowali dla nas specjalne nabożeństwo Krzyża, któremu przewodniczył goszczący u nas ks. Krystian.

Wszyscy mięliśmy okazje  jednakowo rehabilitować się duchowo na wspólnych modlitwach i Adoracjach w kaplicy, oraz Mszy św. W prastarej 900 letniej Kolegiacie Głogowskiej w czasie naszych 2 dniowych rekolekcji mięliśmy przywilej pielgrzymować do Legnicy (miejsca cudu Eucharystycznego, drugiego obok Sokółki) Bóg tam nam wyraźnie powiedział JA JESTEM. Natomiast od strony fizycznej, wszyscy uczestnicy turnusu; zostali skierowani na odpowiadające ich schorzeniom zabiegi rehabilitacyjne. 

Oprócz kleryków i ks. Krystiana byli obecni z nami ks. Władysław, ks. Andrzej, s. Zdzisława, i s. Elkana. Ufamy, że zarówno osoby związane z naszym charyzmatem jak i ci którzy spotkali się z nami po raz pierwszy wyjechali z naszego domu wzmocnione fizycznie i duchowo.

Leave a comment