• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

CVS diecezji zielonogórsko-gorzowskiej ma nową Odpowiedzialną Diecezjalną

 
 
 

W dniu 21 września w święto powołania Mateusza, Apostoła rozpoczęliśmy uroczystą Mszą św. kolejny rok pracy apostolatu Centrum Ochotników Cierpienia w naszej diecezji. 

Ks. Wojciech Grzegorek w swojej homilii przypomniał nam obrazowo jak mogło wyglądać powołanie św. Mateusza. Uświadamiając jednocześnie specyficzne powołanie do Centrum Ochotników Cierpienia „byśmy postępowali w sposób godny powołania, do jakiego zostaliśmy wezwani, z całą pokorą i cichością, z cierpliwością, znosząc siebie nawzajem w miłości”.

Przypomniał z całą stanowczością, że i dzisiaj do każdego Ochotnika Cierpienia Jezus mówi: „Pójdź za mną” i nie może nam braknąć Jego odwagi i siły.

Po Mszy św., przeszliśmy do auli domu, gdzie odbyło się Walnego Zgromadzenia Centrum Ochotników Cierpienia Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Wybrana została nowa Odpowiedzialna Diecezjalna Centrum Ochotników Cierpienia w naszej diecezji, Pani Lucyna Żółkiewska.

Do Zarządu również weszła Pani Danuta Grzegorek.

Nowo wybranej Odpowiedzialnej Diecezjalnej, całemu Zarządowi i wszystkim członkom Centrum Ochotników Cierpienia diecezji zielonogórsko – gorzowskiej życzymy owocnej pracy i otwartości serca na Ducha św.

Leave a comment