• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Comiesięczne Msze Św. dla przedszkolaków i ich rodzin

 
 
 

Wraz z rozpoczęciem formacji katechetycznej w przedszkolu Cichych Pracowników Krzyża,, Wyspa skarbów” ,przedszkolaki wraz z rodzicami ,opiekunami, babciami i dziadkami ,nauczycielami oraz wszystkimi pracownikami przedszkola uczestniczą w comiesięcznej Eucharystii.

Podczas październikowej Eucharystii dzieci dziękowały Bogu za dar Aniołów Stróżów. Miały też okazję poznać zadania, jakie Pan Bóg wyznaczył Aniołom oraz wcielić się w postać Aniołów Stróżów. W podziękowaniu Panu Jezusowi za Jego wielką miłość , wszystkie dzieci przyniosły Panu Jezusowi samodzielnie wykonane serduszka.

Podczas Mszy Świętej listopadowej, dzieci w szczególny sposób dziękowały Bogu za dar Maryi naszej Matki, która ukazała się trójce pastuszków w Fatimie, prosząc o odmawianie różańca oraz o ofiarowanie swoich cierpień Bogu za nawrócenie grzeszników, aby wszyscy dostali się do nieba. Ksiądz Radosław, który odprawiał Mszę Świętą tłumaczył dzieciom, co zrobić , by dostać się do nieba , aby zostać świętym ,tak jak mali pastuszkowie z Fatimy.

Podczas homilii dzieci wcieliły się w postać dzieci fatimskich, przedstawiając scenę pierwszego objawienia fatimskiego.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły się w Eucharystii, modliły się ,włączały się w wspólny śpiew oraz niosły dary ofiarne.

Na zakończenie Eucharystii dzieci otrzymały indywidualne błogosławieństwo.

Leave a comment