• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Cisi Pracownicy Krzyża zakończyli realizację projekt, pn. „Rehabilitacja poprzez hipoterapię” współfinansowanego ze środków Gminy Miejskiej Głogów. 

Celem projektu była rehabilitacja osób niepełnosprawnych za pomocą jazdy na koniu.

Projekt skierowany był do 30 uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej „PRZYSTAŃ” Cichych Pracowników Krzyża. Ruch konia, jego ciepło i spokój pomagają opanować niepożądane emocje i zachowania, a wzmocnić i wspomagać emocje i zachowania pozytywne. Rehabilitacja za pomocą hipoterapii na pewno dodatkowo wspomoże te osoby
w zajęciach warsztatowych, w których codziennie uczestniczą, np. w pracowni stolarsko-technicznej, gospodarstwa domowego, komputerowo-poligraficznej, rękodzieła artystycznego, umiejętności i treningu umiejętności społecznych i aktywizacji zawodowej poprzez usprawnienie ciała w sferze fizycznej. Jednocześnie ta forma rehabilitacji pozwoli uczestnikom WTZ na zintegrowanie się w nowej dla nich grupie.

Każdy beneficjent skorzystał z 4 zajęć w miesiącu w okresie od maja do października 2018r. Projekt był realizowany w przystosowanych do hipoterapii obiektach (kryty padok, tereny zielone w przynależnym do ośrodka parku), mieszczących się przy Domu „Uzdrowienie Chorych” im. Jana Pawła II w Głogowie należących do Cichych Pracowników Krzyża.

Termin realizacji projektu: 02.05.2018 – 30.11.2018

______________________________________________________________________________