• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

Cisi Pracownicy Krzyża odebrali wyjątkową nagrodę!

 
 
 

Gala wręczenia statuetek „Lubuskiego Samarytanina” odbyła się w sobotę (8.02.) w Międzyrzeckim Domu Kultury. Poprzedziła ją msza święta pod przewodnictwem biskupa Tadeusza Lityńskiego w kościele pw. św. Wojciecha w Międzyrzeczu. Statuetkę odebrała też wspólnota Cichych Pracowników Krzyża.

– Dziękuję przede wszystkim Bogu za łaski jakimi nas obdarza, a dzięki którym możemy służyć potrzebującym – siostra Małgorzata Malska podkreśla, że otrzymana statuetka to tylko symbol, a praca na rzecz chorych i niepełnosprawnych osób to codzienny trud, tak aby być z jak największą grupą potrzebujących. – Dzieło błogosławionego Luigiego Novarese to poświęcenie się wielu osób, nie tylko z naszej wspólnoty. To także rzesza ludzi, którzy każdego dnia nas wspierają – dodaje s. Małgorzata. Bardzo dziękujemy za nagrodę i wyróżnienie.

Leave a comment