• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

8 grudnia 2019 – Święto Cichych Pracowników Krzyża

 
 
 

Każdego roku 8 grudnia dla Cichych Pracowników Krzyża to szczególny dzień. To właśnie tego dnia Cisi Pracownicy Krzyża mieszkający na całym świecie gromadzą się, aby odnowić swoje przyrzeczenia Bogu, przez ręce Maryi, że będą żyć zgodnie z radami ewangelicznymi: czystością, ubóstwem i posłuszeństwem. Także i tego roku zgromadzili się w Kaplicy głogowskiego Domu, aby móc po raz kolejny powiedzieć Bogu „TAK- OTO JESTEM”. Tegoroczny 8 grudnia był czasem szczególnym ponieważ otoczony cierpieniem dwóch osób, siostry Katarzyny i Jonasza – który po raz pierwszy składał przyrzeczenia, ponieważ w ubiegłym tygodniu odszedł do Pana Tato siostry Kasi i mama Jonasza. Jednak to jeszcze mocniej zjednoczyło nas na wspólnej modlitwie, gdzie cała uroczystość odbyła się w atmosferze rodzinnej. Na konsekrację Brata Jonasza przyleciał ks. Janusz Malski, Moderator Generalny Cichych Pracowników Krzyża, aby osobiście przyjąć Jonasza do Cichych Pracowników Krzyża. Nie obyło się bez momentów, kiedy niejednej z osób uczestniczących w Eucharystii zakręciła się łza w oku. W imieniu nieżyjących rodziców, błogosławieństwa Jonaszowi przed konsekracją udzieliła jego siostra Dorota wraz z mężem. Moment konsekracji jest dla każdego z Cichych Pracowników Krzyża wielkim i emocjonującym wydarzeniem. W Eucharystii uczestniczyli: ks. Prałat Ryszard Dobrołowicz, wujek Jonasza, który jest Księdzem i Ks. Proboszcz z parafii w Pile, do której należy Jonasz. Oprócz tego Cichych Pracowników Krzyża wspierali modlitwą zgromadzeni goście, rodziny, pracownicy dzieł przynależących do Cichych Pracowników Krzyża jak i osoby należące do Centrum Ochotników Cierpienia. Brat Jonasz stał się Cichym Pracownikiem Krzyża do życia w rodzinie.

W tym samym czasie w dalekiej Italii, w domu macierzystym Cichych Pracowników Krzyża w Valleluogo, Karolina Pałys złożyła swoją pierwszą konsekrację stając się Siostrą, Cichą Pracownicą Krzyża do życia wspólnotowego. Ku naszej radości Przełożona Generalna zadecydowała, że siostra Karolina będzie realizować swoje powołanie w naszym domu, w Głogowie. Czekamy już na nią i bardzo się cieszymy.

Tak jak i w Polsce, tak na całym świecie Cisi Pracownicy Krzyża 8 grudnia odnowili swoje przyrzeczenia i rozpoczęli kolejny rok służby Bogu i bliźniemu. Swoją formację początkową, również w Valleluogo rozpoczęli bracia z Afryki i Marta z Fatimy.

Zapraszamy do galerii zdjęć, nie tylko z naszego Domu, ale również z Valleluogo i Rzymu.

Leave a comment