• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

75. Rocznica świeceń kapłańskich Don Pietro Bonfadini, członka Cichych Pracowników Krzyża.

 
 
 

19. Grudnia 2017 przypadła imponująca, 75. Rocznica świeceń kapłańskich Don Pietro Bonfadini, członka Cichych Pracowników Krzyża. Przyjmując święcenia kapłańskie w czasie II Wojny Światowej rozpoczął 20 –to letnią posługę formatora w seminarium duchownym w Brescii. Aż do 1964 roku był proboszczem Parafii Pw. Chrystusa Króla w Bresci. W tym czasie poznaje Centrum Ochotników Cierpienia, którego zostaje asystentem kościelnym. Piastuje tę funkcję aż do 2010r.
W tym czasie łączą go więzy przyjaźni ze Sługą Bożym Angiolino Bonettą. W 1982 zostaje członkiem Wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża przyjętym przez błogosławionego Luigiego Novarese. Jego posługa duszpasterska realizowana w Domu „Marii Matki Kościoła” w Montichiari była zawsze naznaczona wielką umiejętnością słuchania oraz wiarą, która wyrażała się pogodzie ducha emanującej na osoby, które spotykał.

W minioną niedzielę do licznych życzeń od wiernych, krewnych i przyjaciół dołączyły się te od Biskupa Bresci Mons. Pierantonio Tremolady, obecnego na Jubileuszu w siedzibie Centrum Ochotników Cierpienia w Montichiari. Wokół dostojnego Jubilata zgromadzili się także wszyscy kapłani wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża, by wspólnie świętować i wyrazić swoje przywiązanie i wielki szacunek.

 

Leave a comment