• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

35 lecie święceń kapłańskich ks. Janusza Malskiego

 
 
 

Własnego kapłaństwa się boję,
własnego kapłaństwa się lękam
i przed kapłaństwem w proch padam,
i przed kapłaństwem klękam.

W lipcowy poranek mych święceń
dla innych szary zapewne –
jakaś moc przeogromna
z nagła poczęła się we mnie.

Jadę z innymi tramwajem –
biegnę z innymi ulicą –
nadziwić się nie mogę
swej duszy tajemnicą.”

Ks.Jan Twardowski

Dziś, w sposób szczególny, pragniemy podziękować Panu Bogu za 35 lat kapłaństwa, Moderatora Generalnego Cichych Pracowników Krzyża, ks. Janusza Malskiego.
Ks. Januszowi chcemy złożyć najserdeczniejsze życzenia. Przede wszystkim prosimy dziś Pana Boga o wszelkie łaski potrzebne Księdzu Januszowi na dalszej drodze ku świętości. Życzymy zdrowia, radości z żywej relacji z Panem Bogiem, pokoju serca i miłości, która przemienia serca. Niech Pan Bóg obdarzy ks. Janusza swoim błogosławieństwem, aby niestrudzenie i wytrwale kroczył drogą, na którą powołał Go Pan, a który jest w sposób szczególny drogą z cierpiącymi i dla cierpiących. Życzymy wierności Bogu i opieki Niepokalanej. Niech Bł. Luigi Novarese wspiera Księdza swoim orędownictwem w niebie i wyprasza dla Księdza potrzebne łaski.

Wdzięczni Panu Bogu za to, że Księdza powołał do swojej służby pragniemy podziękować ks. Januszowi za to, że pomimo odległości, która nas dzieli, każdego dnia jest blisko wszystkich osób należących do dzieł Bł. Luigiego Novarese, wspierając nas swoją modlitwą i dobrym słowem.

Zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie.

Leave a comment