• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

31 marca 2021 roku zakończyła się realizacja II tury projektu pn. Na końskim grzbiecie po zdrowie – hipoterapia realizowanego przez Cichych Pracowników Krzyża. Projekt jest współfinansowany ze środków PFRON.

 
 
 

W projekcie brało udział 15 osób z różnymi schorzeniami, w tym dziesięcioro dzieci i pięciu dorosłych. W trakcie 11 miesięcy hipoterapii każdy z uczestników odbył 88 sesji,  podczas których poprawiał swój stan zdrowia zarówno w sferze fizycznej – poprzez różnego rodzaju ćwiczenia wykonywane na koniu jak i psychicznej – poprzez budowanie relacji z koniem (karmienie, głaskanie, itp.) a także terapeutą – poprzez budowanie zaufania. W miesiącach jesienno-zimowych zajęcia odbywały się na krytym padoku, natomiast wiosną i latem, przy sprzyjającej pogodzie zajęcia odbywały się na świeżym powietrzu, w parku wśród zieleni, która zawsze ma dobroczynny wpływ na człowieka. Pomimo szalejącej pandemii koronawirusa, udało się szczęśliwie doprowadzić projekt do końca bez uszczerbku dla zdrowia uczestników projektu oraz kadry. Zajęcia odbywały się w zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych i bezpieczeństwa.   

Od 1 maja ruszyła III – ostatnia tura projektu. Uczestnikom życzymy dobrych, owocnych zajęć! Mamy nadzieję, że i tej grupie hipoterapia przyniesie wiele korzyści dla zdrowia
i samopoczucia.

Leave a comment