• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

20 lipca br. obchodziliśmy wspomnienie liturgiczne błogosławionego Luigiego Novarese.

 
 
 

20 lipca br. obchodziliśmy wspomnienie liturgiczne błogosławionego Luigiego Novarese.

Z tej okazji w Kolegiacie odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu, po niej odmówiliśmy różaniec podczas którego dziękowaliśmy za dar nowych kapłanów: ks Wojciecha ks Apolinarego i ks Norberta oraz za dar życia i kapłaństwa ks Janusza i ks Luigino.

Dziękowaliśmy również za dar obecności Centrum Ochotników Cierpienia i Cichych Pracowników Krzyża, prosząc jednocześnie Boga, przez wstawiennictwo Naszej Matki, o opiekę i błogosławieństwo. Ks Piotr Rutkowski z diecezji częstochowskiej, który jest gościem naszego domu uczestnicząc w obecnym turnusie, przewodniczył wspólnej Eucharystii. Podczas homilii ks. Tomasz Brol, wspominając bł. Luigiego Novarese, zwrócił uwagę jak ważną rolę dla tego kapłana spełniał drugi człowiek, szczególnie człowiek cierpiący. W dalszej części homilii padły słowa o tym, jak ważny jest odpoczynek, zwłaszcza odpoczynek w Bogu i zjednoczenie z Nim, o którym tak często mówił bł. Luigi.

Świętowaliśmy ten dzień wspólnie z liczną reprezentacją Centrum Ochotników Cierpienia oraz uczestnikami turnusu rehabilitacyjnego. Wierzymy że nasza obecność i wspólna modlitwa sprawiły, że bł. Luigi, ks. Janusz i ks. Luigino szeroko się do nas uśmiechają z Nieba.

Leave a comment