• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

17 grudnia. Data, której nie można zapomnieć

 
 
 

17 grudnia 1938 roku Błogosławiony Luigi Novarese otrzymał święcenia kapłańskie w Bazylice św. Jana na Lateranie w Rzymie. Z tej okazji wspólnota Cichych Pracowników Krzyża zgromadziła się w tym dniu przy grobie Założyciela, na Via Bresciani w Rzymie.

W tym samym dniu w komunii z wszystkimi osobami należącymi do dzieł założonych przez Błogosławionego Luigiego otworzony został dla nas szczególny rok. Rok, w którym obchodzić będziemy 70 rocznicę założenia apostolatu Centrum Ochotników Cierpienia. CVS powstał 17 grudnia 1947 roku. Eucharystii przewodniczył Kardynał Giuseppe Versaldi, Prefekt Kongregacji do spraw edukacji katolickiej. 

Kard. Versaldi podczas studiów w Seminarium w Vercelli poznał osobiście Błogosławionego Novarese i Siostrę Elvirę Miriam Psorullę. Swoje doświadczenie duszpaterskie nabył w naszym domu „Niepokalanego Serca Maryi” w Re wśród chorych i cierpiących. Poznał też działalność wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża w Moncrivello.

 

 

Leave a comment