• Myśli Bł. Luigiego Novarese

    • Bóg, który dał nam wszystko przez ręce Maryi, niczego nie chce udzielić poza tym kanałem, świętym kanałem, kanałem pochodzącym wprost od Boga. Ona jest prostą drogą dla wszystkich, drogą krótką i wolną od pułapek.

11 rocznica odejścia do Pana, Siostry Elwiry Miriam Psorulli

 
 
 

Dziś mija 11 rocznica odejścia do Pana naszej Współzałożycielki Siostry Elwiry Miriam Psorulli. To właśnie 30 grudnia 2009 roku Pan powołał Ciebie do siebie. Pamiętamy, jakby to było wczoraj…

 Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za dar życia s. Elwiry, za jej miłość do Serca Pana Jezusa i Maryi Niepokalanej, za jej świadectwo żywej i głębokiej wiary z Panem Bogiem, za jej niestrudzony zapał, entuzjazm i za jej wytrwałość w szerzeniu charyzmatu Błogosławionego Luigiego Novarese. Dla nas była żywym drogowskazem w wędrowaniu ku świętości. Siostra Elwira była również częstym gościem w naszym Domu, który był bliski jej sercu. Te wszystkie wizyty w naszym Domu, pozostaną na zawsze w naszej pamięci, te wszystkie rozmowy przy stole, ale też na osobności… Mamy za co, dziękować Panu Bogu.

Siostra Elwira w swoim ostatnim wpisie, na łamach włoskiej „Kotwicy” w 2001 roku napisała: „kontynuujcie swoje apostolstwo z entuzjazmem, z miłością i stanowczością.

Apostolat jest wymagający. Nie można być częścią CVS i pozostać niepewnym w działaniu. Musimy pracować, współpracować, aby rozszerzać go wszędzie.

Jeśli to męczące, ściśnijcie mocno Krucyfiks, poproście o pomoc i siłę, by kontynuować.

Naszą pracą jest siać, 

siać gdziekolwiek możemy dotrzeć, 

siać w ciszy i modlitwie.

Siejemy w zmęczeniu i cierpieniu. Tak jak to było kiedyś dla ks. Novarese i dla mnie. Ale potem zbiera się w radości.

Dlatego trzeba wierzyć w owoce własnego krzyża zjednoczonego z krzyżem Chrystusa.

Nie przejmujcie się wysiłkami, nie przejmujcie się wyrzeczeniami, ale pracujcie razem, pomagając sobie nawzajem i wspierając się wzajemnie.

Idźcie pozyskiwać chorych przez chorych. Tylko w ten sposób będziecie mogli ponownie zwiększyć liczbę członków.

Twórzcie grupy i pozostańcie zjednoczeni, pomagając sobie nawzajem i wspierając się modlitwą. Podążajmy za przykładem ks. Novarese, który przed każdym działaniem bardzo dużo czasu poświęcał na modlitwę. Tak i Wy czyńcie.

Liczę na Was, Drodzy Przyjaciele, na rozrastanie się „waszego” apostolatu i na Wasze modlitwy za mnie. Tak bardzo Was kochałam, nigdy Was nie zapomnę, zawsze będę przy Was”.

Te słowa są dla nas jakby jej duchowym testamentem, dlatego chcieliśmy je przywołać na nowo, aby wzbudzić w każdym z nas, z Was, drodzy członkowie jak i sympatycy CVS-u, nowy entuzjazm, nową miłość i tą stanowczość, która zwłaszcza dziś jest potrzebna do kontynuacji dzieł, które zapoczątkowali Bł. Luigi Novarese i Siostra Elwira Miriam Psorulla.

Droga Siostro Elwiro.

Dziś wierzymy, że jesteś tuż obok Błogosławionego Luigiego Novarese, wszystkich Siewców Nadziei, Ks. Janusza i wielu innych naszych braci i sióstr, którzy byli związani z dziełami Bł. Novaresego, że wspierasz nas w naszych codziennych zmaganiach a także wypraszasz u Boga potrzebne łaski do kroczenia drogą ku świętości, ukazując i przypominając nam, że akceptacja cierpienia, własnej choroby i niepełnosprawności może być dla nas trampoliną do nieba a ofiara z naszego cierpienia może pomóc nie tylko nam, ale i drugiemu człowiekowi w Zbawieniu.

Wiemy, że dziś mówisz do każdego z nas: „pełni ufności kroczcie do przodu…. wstawiennictwo Niepokalanej i Błogosławionego Luigi Novarese będą Wam towarzyszyć na każdym kroku”.

Dziękujemy za wszelkie dobro otrzymane od Ciebie, Siostro Elwiro.

Beata Dyko SOdC

Leave a comment